Drobiazgi, które zapewnią komfort gościom na weselu

Wybór sali na wesele to często jedna z pierwszych decyzji, jakie musimy podjąć podczas planowania ślubu. Znalezienie odpowiedniego lokum jest czasochłonne, a ciekawych i klimatycznych miejsc na rynku nie brakuje. Pyszna kuchnia, profesjonalna obsługa i pięknie wnętrze to na pewno najważniejsze aspekty sali weselnej – na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze wymarzonego miejsca na wesele?


Kameralne przyjęcie czy huczna impreza?

Zanim jeszcze zaczniemy przeglądać oferty, powinniśmy zastanowić się, jak duże wesele chcemy zrobić. Czy ma być to kameralne przyjęcie, czy może huczna impreza na 200 osób? Z pewnością pozwoli to sprecyzować obszar poszukiwań. W naszej sali bankietowej Chabrowy Zakątek będzie możliwość zorganizowania wesela nawet na 350 osób. Jeśli zależy Wam na popularnych miejscach, najlepiej jest zarezerwować termin minimum dwa lata wcześniej. Przykładowo, my będziemy organizować wesela również w piątki i niedzielę, co jest tańszym rozwiązaniem i dużo krócej czeka się na wolny termin.


Styl wesela

Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę jest motyw przewodni czy styl wesela. Jeżeli chcecie zorganizować eleganckie przyjęcie, to z pewnością sprawdzi się nowoczesny hotel, a nie góralska karczma. Styl boho czy rustykalny na pewno będzie doskonale komponował się z sielskim klimatem i drewnianą chatą. Przy okazji, warto zorientować się w kwestii noclegów dla przejezdnych. Może okazać się, że dany obiekt oferuje mniej pokoi niż przewidywana liczba gości.


Dodatkowe koszty

Zanim zdecydujemy się na salę weselną, warto zorientować się, jakie usługi obejmuje oferta. W cenie nie zawsze jest obsługa kelnerska, ciasta, owoce czy dekoracja. Niekiedy warto zdecydować się na droższą salę, ale powyższe usługi mieć już w cenie. Warto pomyśleć nad wynajęciem sali niekoniecznie w dużym mieście, ale w jego okolicach. Ceny zapewne będą niższe, a i okolica przyjemniejsza.


Rozstawienie stołów

Kolejnym ważnym aspektem jest możliwość rozstawienia stołów. Dowiedzcie się, czy możecie je poprzesuwać wedle własnej koncepcji, czy nie są zbyt blisko ściany oraz czy jest do nich łatwy dostęp. Podobnie należy zwrócić uwagę na ilość miejsca do tańczenia. W końcu pyszne jedzenie i dobra muzyka, to klucz do udanej zabawy na weselu. Nie ma co ukrywać, miejsca do tańczenia powinno być dużo, aby wszyscy czuli się komfortowo i swobodnie. 


Zaplecze na sali weselnej

Jeżeli już zaakceptowaliśmy przestrzeń do tańca i zabawy, to warto pójść o krok dalej i dowiedzieć się, jak wygląda zaplecze, pomieszczenie gospodarcze i toalety. Powinien być przynajmniej jeden pokój, gdzie będziecie mogli schować prezenty i prywatne przedmioty. Zaplecze sanitarne jest nie mniej ważne. Zwróćcie uwagę na standard i ilość toalet i ile jest w nich miejsca.


Przez żołądek do serca

Aby się przekonać, czy wybrany lokal serwuje pyszne potrawy, najlepiej jest po prostu wybrać się na degustację. Zdajemy sobie sprawę, że regularne jedzenie w wielu potencjalnych salach weselnych może być dużym wydatkiem, dlatego też warto zapytać, czy lokale nie proponuję swoim przyszłym Klientom przykładowego obiadu. 


To jeszcze nie koniec. Zapewne na każdym weselu znajdą się goście, którzy mają uczulenie na dane potrawy lub są na specjalnej diecie. Najlepiej już na początku ustalić, czy będzie możliwość przygotowania dla nich dodatkowych potraw.


Odległość od kościoła

Ważne, aby sala weselna nie była zbyt daleko od kościoła. Szkoda poświęcać czas na pokonywanie dużych odległości w tak ważnym dniu. Ponadto warto zadbać o komunikację zbiorową – autobus czy autokar dla gości. Przy okazji ustalić w jakich godzinach będzie kursował autobus powrotny, czy może to będzie tylko jedna pora.


Wybór sali na wesele – wyzwanie dla Państwa Młodych

Zdajemy sobie sprawę, że wybór wymarzonej sali na wesele to duże wyzwanie, gdzie trzeba pamiętać o wielu szczegółach naraz. Jest jeszcze kilka aspektów, o których chcielibyśmy wspomnieć, aby Wam ułatwić wybór sali. Przykładowa lista pytań:

-Do której godziny może trwać wesele i jakie są koszty za przedłużenie przyjęcia o godzinę, dwie?

-Jaki jest koszt zaliczki?

-Czy jest bezpłatny parking dla gości?

-Czy lokal posiada agregat w razie awarii prądu?

-Czy należy zapłacić „korkowe”?

-Czy można zorganizować słodki stolik, wiejski stół czy grilla?

-Czy menu dla fotografa, orkiestry itp., jest wliczone w cenę?

  • Data: 2018-11-28 12:50:47
  • Kategoria: Wesele
  • Ocena: 4.9/5
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Rozumiem